Jacht Klub „Opty” nagrodzony Złotą Kotwicą za promocję Ustki

złota kotwicaPo raz 20 Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Ustki rozdało „Złote Kotwice” – nagrody przyznawane za promocję miasta na terenie Polski i poza jego granicami. W tym roku przyznano aż 5 złotych kotwic.

Nagrody przyznano tradycyjnie już na „Koktajlu Bałtyckim”, który w rym roku odbył się w Ośrodku Wczasowym „Jantar” w Ustce.

W kategorii rozwoju gospodarczego miasta ze szczególnym uwzględnieniem jego funkcji turystycznej otrzymali państwo Beata i Adam Jakubiak za „Dom Wczasowy Mistral” w Ustce.

– Nagroda została przyznana za niepowtarzalny urok miejsca, które w sposób gustowny i estetyczny stało się wizytówką Ustki – przekonywał Andrzej Nagórny, prezes Stowarzyszenia i Rozwoju Ustki, który wręczał nagrody.

W kategorii promocja Ustki i jej walorów w kraju oraz poza jego granicami Złotą Kotwicę otrzymał „Jacht Klub Opty” Ustka. Nagroda została przyznana za promocję Ustki przez sport oraz za działania związane z wychowaniem morskim i żeglarskim usteckiej młodzieży.

W kategorii inicjatywy służące dobru Ustki i jej mieszkańcom Złotą Kotwicę otrzymał Hubert Bierndgarski. Nagroda została przyzna za publikowanie spraw związanych z rozwojem Ustki, pisanie o problemach ludzi mieszkających w Ustce oraz promowanie ciekawych ludzi zaangażowanych w rozwój Ustki.

W kategorii najciekawsza zakończona w bieżącym roku inwestycja nowa lub adoptowana Złotą Kotwicę otrzymał Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. Nagroda została przyznana za osobiste zaangażowanie się w remont nabrzeża wschodniego w usteckim porcie.

Dodatkowo za działania na rzecz zachowania obiektów dziedzictwa morskiego a zwłaszcza latarń morskich polskiego wybrzeża oraz krzewienie tradycji morskich i upowszechnianie wiedzy o nadmorskim regionie i historii latarnictwa morskiego Złotą Kotwicę otrzymało Stowarzyszenie Pro Mari Baltico z Ustki, które opiekuje się między innymi latarnią morską w Ustce.

Jednocześnie wicestarosta słupski Andrzej Bury podziękował władzom stowarzyszenia za 20 letnią działalność na rzecz Ustki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *