Regaty Otwarcia Sezonu 2014 w Charzykowy zakończone

Najlepiej z zawodników Jacht Klubu Opty Ustka podczas Regat Otwarcia Sezonu 2014 w Charzykowy wypadł Mateusz Kasperowicz POL 1710, który zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na trzydziestym miejscu w grupie A uplasował się Kuba Palanis.

W grupie B startowali Sebastian Czyż i Igor Białek. Sebastian zaskoczył równym pływaniem, które zaowocowało 15 miejscem . Igor z pełnym skupieniem zaliczył wszystkie wyścigi. Startował zgodnie z procedurą. Uplasował się na 24 pozycji. W grupie B łącznie startowało 44 zawodników.

Równocześnie trwała impreza w Rybniku tam wystartowało 24 zawodników. Seweryn Wysokiński, po 3 dniach ścigania, jednym bezwietrznym i po 6 odbytych wyścigach uplasował sie na najwyższym miejscu na podium.

Przed nami PUCK ważne regaty- ENERGA Sailing Cup oraz I el. MŚ i ME w kl. OPP A. Sprzęt już tam czeka na zawodników. W długi weekend maja zmierzy się pewnie grubo ponad 200 zawodników. Na dziś zgłoszonych jest już około 60.