Seweryn Wysokiński z JK „Opty” Ustka zwycięzcą regat o puchar Św. Wawrzyńca

Zrzut ekranu 2013-09-6 o 10.06.21W dniach 24-25 sierpnia br. na Jeziorze Sępoleńskim odbyła się kolejna edycja ogólnopolskich regat o Puchar Świętego Wawrzyńca. W zawodach brali udział reprezentanci wielu klubów, m.in.: Międzyszkolny Klub Żeglarstwa Regatowego Szczecin, YK Człuchów, UKS Trawers Ostrów Wielkopolski, BTŻ Bydgoszcz, MKŻ Żnin, UKŻ Sztorm Koszalin. Oczywiście nie zabrakło wychowanków MLKS Krajna.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach: klasie Optimist A (10 zawodników) oraz klasie Optimist B (26 zawodników). Najmłodszym uczestnikiem regat był Wiktor Dyniewski. Łącznie odbyło się dziewięć biegów, z których osiem zaliczano do klasyfikacji, a najgorszy został odrzucony. Walka na wodzie była bardzo zacięta.

W niedzielę odbyło się uroczyste zakończenie regat. Najlepszym zawodnikom wręczono puchary oraz nagrody rzeczowe, m.in. kapoki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sępólnie Kraj.

W klasie Optimist A bezkonkurencyjny okazał się Seweryn Wysokiński – JK Opty Ustka.

Hubert Chylewski – MLKS Krajna zajął VI. miejsce, a Klaudiusz Staszewski – XX. miejsce.

W klasie Optimist B zwyciężył Kacper Fabian – MKS Szkuner z Myśliborza.

Jakub Bruski – MLKS Krajna zajął VII. miejsce, Dominika Werra – XIII., Bogusz Tłok – XIV., Adrian Staszewski – XIX., Przemek Wotasik – XXI., Agnieszka Jendrzyńska – XXII., Igor Siekierka – XXIII., Weronika Hoppe – XXV., Aleksandra Zielkowska – XXVI.