Jacht Klub „Opty” nagrodzony Złotą Kotwicą za promocję Ustki

złota kotwicaPo raz 20 Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Ustki rozdało „Złote Kotwice” – nagrody przyznawane za promocję miasta na terenie Polski i poza jego granicami. W tym roku przyznano aż 5 złotych kotwic.

Nagrody przyznano tradycyjnie już na „Koktajlu Bałtyckim”, który w rym roku odbył się w Ośrodku Wczasowym „Jantar” w Ustce.

W kategorii rozwoju gospodarczego miasta ze szczególnym uwzględnieniem jego funkcji turystycznej otrzymali państwo Beata i Adam Jakubiak za „Dom Wczasowy Mistral” w Ustce.

– Nagroda została przyznana za niepowtarzalny urok miejsca, które w sposób gustowny i estetyczny stało się wizytówką Ustki – przekonywał Andrzej Nagórny, prezes Stowarzyszenia i Rozwoju Ustki, który wręczał nagrody.

W kategorii promocja Ustki i jej walorów w kraju oraz poza jego granicami Złotą Kotwicę otrzymał „Jacht Klub Opty” Ustka. Nagroda została przyznana za promocję Ustki przez sport oraz za działania związane z wychowaniem morskim i żeglarskim usteckiej młodzieży.

W kategorii inicjatywy służące dobru Ustki i jej mieszkańcom Złotą Kotwicę otrzymał Hubert Bierndgarski. Nagroda została przyzna za publikowanie spraw związanych z rozwojem Ustki, pisanie o problemach ludzi mieszkających w Ustce oraz promowanie ciekawych ludzi zaangażowanych w rozwój Ustki.

W kategorii najciekawsza zakończona w bieżącym roku inwestycja nowa lub adoptowana Złotą Kotwicę otrzymał Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. Nagroda została przyznana za osobiste zaangażowanie się w remont nabrzeża wschodniego w usteckim porcie.

Dodatkowo za działania na rzecz zachowania obiektów dziedzictwa morskiego a zwłaszcza latarń morskich polskiego wybrzeża oraz krzewienie tradycji morskich i upowszechnianie wiedzy o nadmorskim regionie i historii latarnictwa morskiego Złotą Kotwicę otrzymało Stowarzyszenie Pro Mari Baltico z Ustki, które opiekuje się między innymi latarnią morską w Ustce.

Jednocześnie wicestarosta słupski Andrzej Bury podziękował władzom stowarzyszenia za 20 letnią działalność na rzecz Ustki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *