I Bursztynowe Regaty na redzie portu w Ustce

bursztynowe1W sobotę, 29 czerwca, na redzie portu w Ustce odbyły się Bursztynowe Regaty w klasie Optimist – dzieci do lat 15. Impreza, organizowana przez Urząd Miasta w Ustce, odbyła się w ramach unijnego projektu Baltic Amber Coast, w którym współpracują ze sobą miasta: Sztutowo, Stegna, Krynica Morska oraz Jantarnyj z Obwodu Kaliningradzkiego. W organizacji pomógł Jacht Klub „Opty” Ustka.

Do udziału w regatach zaproszono także Kluby z Łeby, Kołobrzegu, Koszalina i Szczecinka. Wystartowało 52. dzieci, rywalizując ze sobą w dwóch grupach A (starsza) i B (młodsza). Dzięki sprzyjającym warunkom, możliwe było rozegranie czterech biegów. Zawodnicy spędzili na morzu niemal pięć godzin. W tym czasie, w wiosce regatowej (w porcie zachodnim), turyści i mieszkańcy mogli wysłuchać szant w wykonaniu Piotra Wypychowskiego i skosztować przygotowanego poczęstunku. Dla dzieci przygotowaliśmy konkursy z nagrodami.

 

Wyniki Regat:

Grupa A

1. Mateusz Kasperowicz – Jacht Klub „Opty” Ustka

2. Seweryn Wysokiński – Jacht Klub „Opty” Ustka

3. Przemek Pietruszewski – MKŻ „Marina” Łeba

Grupa A – dziewczęta

1. Paulina Adamiak – MKŻ „Marina” Łeba

2. Alicja Pyda – UKŻ Koszalin

3. Alexandra Khannikova – Obwód Kaliningradzki

Grupa B

1. Kamil Okenczyc – MKŻ „Marina” Łeba

2. Vladislav Khodiakov – Obwód Kaliningradzki

3. Julia Kochanowska – MKŻ „Marina” Łeba

Grupa B – dziewczęta

1. Julia Kochanowska – MKŻ „Marina” Łeba

2. Karina Krestiyannikova – Obwód Kaliningradzki

3. Marina Dvalishvili – Obwód Kaliningradzki

Nagroda Fair Play

Helena Wojdakowska – Klub Żeglarski Kołobrzeg

Bursztynowe Regaty były nie tylko okazją do żeglarskich zmagań najmłodszych, były także spotkaniem sympatyków żeglarstwa oraz partnerów projektu Baltic Amber Coast.

Organizatorzy dziękują służbom, które dbały o bezpieczeństwo dzieci na wodzie: Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Środkowopomorskiemu Okręgowemu Związkowi Motorowodnemu.

Za pomoc w organizacji podziękowania również dla: Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, 6 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Zakładu Gospodarki Komunalnej, Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *