Relacja z regat ENERGA Sailing Cup w Giżycku

Zrzut ekranu 2013-05-18 o 12.33.13Piękna żeglarska pogoda czekała na zawodników pierwszego dnia pierwszych regat z cyklu ENERGA Sailing Cup. Na Pucharze Trzech Ryb w Giżycku stanęło na starcie 139 młodych żeglarzy z klasy Optimist grupy A. Przyjechały teamy z Warszawy, Poznania, Gdyni, Kamienia Pomorskiego, Krakowa, Goleniowa, Chojnic, Iławy, Mrągowa, Ustki, Bydgoszczy, Suwałk, Pucka, Lublina, Legionowa, Grudziądza, Białegostoku, są też zawodnicy z Litwy i Białorusi. Warunki są fantastyczne ! Duży akwen jeziora Niegocin, słońce i wiatr o sile 3- 4 Beauforta. 

 

Przeprowadzono dzisiaj trzy zaplanowane wyścigi, a rywalizacja na wodzie jest niezwykle zacięta ! Po pierwszym dniu prowadzi Adam Głogowski z Yacht Klubu Stal Gdynia przed Marcinem Urbańskim z CHKŻ Chojnice i Michałem Sawickim z YKP Gdynia.

 

Na jeziorze Niegocin walczy też dzielnie 18 załóg klasy Cadet ( po dwóch wyścigach miejsce pierwsze zajmuje załoga Paweł Jakubowski i Jakub Witkowski z Mikołajek ) oraz 13 Laserowców 4.7 ( po trzech wyścigach prowadzi Paulina Daniszewska ). Zawodnicy grupy B rywalizowali w Pucharze Giżyckiej Grupy Regatowej, regaty wygrał Paweł Abramowicz przed Sławkiem Kapałką i Tomkiem Misiakiem – od jutra grupa B rywalizuje w Pucharze Trzech Ryb.

Bazą regat jest piękny – przestrzenny i nowoczesny port EKOMARINA Giżycko. Po wyścigach czekał na zawodników na brzegu Berlinkowóz z pysznymi hot dogami i jogurty Milka, a po południu rozegrano jeszcze w porcie całe mnóstwo meczów w piłkę nożną, do rozgrywek zgłosiło się 19 drużyn.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *