Sebastian Czyż z JK „Opty” Ustka zwycięzcą III Bursztynowych Regat w Ustce

20140621-BD3_8304Ustczanin Sebastian Czyż zwyciężył w starszej grupie wiekowej w III Bursztynowych Regatach w klasie Optimist, które odbyły się w ostatni weekend w Ustce.

Impreza realizowana jest w ramach unijnego projektu Baltic Amber Coast, którego partnerami są: Sztutowo, Krynica Morska, Stegna oraz Jantarnyj (Obwód Kaliningradzki). Organizatorem był Urząd Miasta Ustka przy współudziale Jacht Klubu „Opty” Ustka.
Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach do lat 12 (najmłodszy zawodnik 8 lat – Filip Sikorski z Jacht Klubu Opty Ustka) oraz 13-15 lat.


Wyniki:
Kat. do lat 12
I miejsce – Marta Kozieł – Jacht Klub Koszalin
II miejsce – Kirill Korolev –Amber Sail SK Yantar Obwód Kaliningradzki
III miejsce – Natan Kowalczyk – Jacht Klub Opty Ustka
Kat. 13-15 lat
I miejsce – Sebastian Czyż – Jacht Klub Opty Ustka
II miejsce – Artem Korolev – Amber Sail SK Yantar Obwód Kaliningradzki
III miejsce – Zuzanna Dobrzynia – Jacht Klub Koszalin

Urząd Miasta Ustka dziękuje za pomoc w organizacji regat:
– służbom zabezpieczającym: Pomorski Okręgowy Związek Motorowodny, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Ustce, Stacja Pogotowia Ratunkowego w Słupsku
– Jacht Klubowi Ustka
– Kapitanowi Portu w Ustce i Urzędowi Morskiemu.

Z naszej strony szczególne podziękowania składamy Kasi Ostasiewicz i Marcinowi Palanis, którzy zajęli się całą organizacją regat i pracą biura regat oraz rodzicom, którzy pomagali nam w organizacji zawodów.

W tym roku w czasie regat pierwszy raz pokazała się również sekcja ratownictwa wodnego, która od kilku miesięcy działa w Jacht Klubie „Opty” Ustka

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *